smahu počasie

Anketa portálu

Privítali by ste na Domaši AQUApark?Výsledky

Kto je OnLine?

Aktuálne máme 2 hosťov prítomný

V Domaši opäť znižujú odtok vody

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 20
NajhoršíNajlepší 

Nízka hladina vodnej nádrže Veľká Domaša zapríčinila v tomto roku rapídny pokles návštevníkov.

PREŠOV. Hladina vodnej nádrže Veľká Domaša napriek prijatým regulačným opatreniam stále nedosahuje výšku 155 metrov nadmorskej výšky. Vodohospodári teda oddnes pristúpia k ďalšiemu zníženiu odtoku vody z priehrady.

Pod tento nepriaznivý stav sa podpísali malé zrážky a vysoké teploty, čo výrazne ovplyvnilo aj cestovný ruch v oblasti. Podnikatelia hovoria o približne 50-percentnom poklese návštevníkov.

Čítajte viac...

Z Domaše už vypúšťajú menej vody

 • PDF

Od 1. októbra namiesto terajších 4,9 metra kubického za sekundu začali vodohospodári vypúšťať iba 4 kubíky, v zimných mesiacoch znížia odtok na 3,5 kubík.
PREŠOV. Od dnešného dňa začína platiť dodatok k manipulačnému poriadku na Domaši, podľa ktorého vodohospodári budú vypúšťať z vodnej nádrže menej vody ako doposiaľ. T
o znamená, že od 1. októbra namiesto terajších 4,9 metra kubického za sekundu začali vypúšťať iba štyri kubíky a v zimných mesiacoch znížia odtok na 3,5 kubíka.
Médiám to dnes potvrdil prednosta Krajského úradu životného prostredia v Prešove Miroslav Benko.
Súčasne začína platiť režim, ktorým chcú dosiahnuť zvýšenie hladiny vodnej nádrže oproti súčasnosti o približne štyri metre.
Čítajte viac...

Vodníci zamykali poloprázdnu Domašu

 • PDF
Sezóna v rekreačnej oblasti Domaša - Valkov je oficiálne ukončená.  Popri uzamykaní nádrže sa prezentovali športovci, ktorí si zmerali sily v nohejbale a volejbale, súťažilo sa aj vo varení gulášu a iných slovenských špecialít.
Čítajte viac...

Rybár na Domaši ulovil mínu

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 13
NajhoršíNajlepší 
Netradičný úlovok si včera pripísal do zbierky mladý rybár.

VRANOV NAD TOPĽOU. Policajný pyrotechnik zaistil v utorok na dvoch miestach Prešovského kraja muníciu z obdobia 2. svetovej vojny. V prvom prípade išlo o delostreleckú mínu a v druhom o delostrelecký granát.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik, delostreleckú mínu obbjavil 26-ročný muž pri chytaní rýb na Domaši, konkrétne v časti Trepec.

Delostrelecký granát našiel v utorok 53-ročný muž počas zbierania húb v katastri obce Hunkovce v okrese Svidník.

Čítajte viac: http://vranov.korzar.sme.sk/c/6522450/rybar-na-domasi-ulovil-minu.html#ixzz25gVR3Njs

Domaša: Tíšava valcuje Valkov návštevnosťou

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 7
NajhoršíNajlepší 

Sezóna na Domaši sa chýli ku koncu. Napriek problémom s výškou hladiny v strediskách v Stropkovskom okrese nechýbajú rekreanti. Niekedy preplnené pláže Valkova tento rok vystriedala neďaleká Tíšava.

BŽANY. Horúce dni lákali ľudí do rekreačných stredísk na Domaši. Končiaca sezóna je na Valkove o niečo smutnejšia. Toto leto pritiahla viac rekreantov piesočnatá pláž Tíšavy.

„Niekedy tu boli plné parkoviská. Voda síce klesá, ale na Tišave sa návštevnosť drží. Tu na Valkove je síce viac reštaurácií, ale voda už niekoľko týždňov netečie, sprchy a WC tiež nefungujú. Myslím si, že preto tu je prázdno,“ hovorí Jozef Blichár zo Šarišských Michalian.

„K vode je tu na Valkove zlý prístup. Zbalili sme sa a odchádzame. Ak by sme vedeli o situácii, radšej tu ani nejdeme. V minulosti to bolo lepšie, hlavne kvôli tej vode. Vrátime sa sem, až keď stúpne,“ skonštatoval Jozef Matúš z Petrovian.

Čítajte viac...

Osamelý kostolík pri Domaši v lete ožíva

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 4
NajhoršíNajlepší 
Po dedine Kelča ostal po výstavbe vodnej nádrže Domaša iba jeden kostolík. Počas letnej sezóny ho navštevujú turisti aj veriaci.

NOVÁ KELČA. Rímskokatolícky kostol sv. Štefana Kráľa na Domaši v lete  stojí ako kuriozita na umelom ostrovčeku pri brehu Domaše. Láka turistov i veriacich, opraviť sa ho snažia aj mladí dobrovoľníci.

Najbližšie sa tam v sobotu uskutoční veľká odpustová slávnosť a stretnutie rodákov zo zaplavenej dediny.

Udržiavaniu tejto pamiatky sa venuje skupina mladých dobrovoľníkov.
Čítajte viac...

Petíciu za záchranu Domaše podpísalo päťtisíc ľudí

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 7
NajhoršíNajlepší 
Aktivisti žiadajú stabilizáciu vodnej hladiny a zladenie noriem tak, aby Domaša slúžila na rozvoj cestovného ruchu a protipovodňovú ochranu.

KVAKOVCE/PREŠOV. Zhruba päťtisíc ľudí sa už podpísalo pod petíciu, ktorú rozbehli občianski aktivisti Za záchranu vodnej nádrže Domaša.

Autori petície žiadajú od kompetentných rezortov, aby sa "bezodkladne zastabilizovala výška vodnej hladiny vodnej nádrže Domaša vo výške 159 metrov nad morom počas letnej turistickej sezóny, t.j. do 31. augusta v každom z nasledujúcich rokov.“
Čítajte viac...

Na Domaši znížia prietok, vody bude viac

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 6
NajhoršíNajlepší 
Na Domaši znížia prietok, vody bude viac

Tohoročná letná turistická sezóna na Domaši bola najhoršia za posledné roky. Nízka hladina vody zapríčinila rapídny odliv turistov. Situáciu včera priamo na mieste riešili minister, vodohospodári i starostovia. Dohodli sa, dôjde k zníženiu odtoku, čo by malo zabezpečiť dostatok vody na budúci rok. Pokiaľ však pomôže aj počasie.
Čítajte viac...

Poliak chytal ryby na päť prútov, povolené sú iba dva

 • PDF
Poliak chytal ryby na päť prútov, povolené sú iba dva

TURANY NAD ONDAVOU. Policajti z Turian nad Ondavou v okrese Stropkov obvinili pre prečin pytliactva 21-ročného Poliaka.

Obvinený Poliak chytal ryby v sobotu 1. septembra na vodnej nádrži Domaša v časti Valkov.
Čítajte viac...

Hladina Domaše stále klesá, dovolenkárov aj tak láka

 • PDF

Po chladnejších dňoch prišiel horúci víkend a stovky ľudí mierili znova na Domašu. Napriek tomu, že je sucho a hladina klesla asi o 1,5 metra, nadšenci vodných športov aj rybári sa na Domašu znova vrátili. Horšie sú na tom jachtári. Tí museli presúvať kotviace plachetnice zase o niekoľko metrov do stredu, aby neuviazli v bahne.
Čítajte viac...

Domaša opäť klesla, ľudia sú nespokojní

 • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 6
NajhoršíNajlepší 
Domaša opäť klesla, ľudia sú nespokojní

Podľa Krajského úradu životného prostredia v Prešove je v lete nevyhnutný zaručený odtok z Domaše 4,9 metra kubického vody, zníženie by malo negatívny dopad na kvalitu vodného toku Ondava pod priehradou.

PREŠOV/KVAKOVCE. Aj teraz v lete sa opakuje nepriaznivá situácia na vodnom diele Domaša. Starostovia okolitých obcí, prevádzkovatelia rekreačných stredísk a majitelia chát sa sťažujú na nadmerný pokles hladiny.

Kritizujú, že z nádrže odteká až 4,9 metra kubického vody za sekundu, pričom prítok je len 2,5 metra kubického. Nízka hladina odrádza turistov.
Musia garantovať minimálny odtok
Čítajte viac...

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3